12.07.16

Мін'юст запровадить нову послугу «шлюб за годину»

Порядок реєстрації шлюбу, який займає 30 днів, є неприпустимим для країни, що сповідує європейські цінності і вже найближчим часом буде змінений, аби надати можливість українцям одружуватися впродовж кількох годин.

З такою заявою сьогодні під час наради за участю відповідальних за реєстрацію представників ГТУЮ виступив заступник Міністра юстиції Павло Мороза.
«Ми повністю відходимо від радянщини! Процес, коли для реєстрації стосунків потрібно чекати 30 днів – неприпустимий. Громадяни мають бути вільними у своєму виборі: думати годину, день чи рік», - зазначив заступник Міністра юстиції.
За його словами вже найближчим часом Мін’юст запровадить нову послугу «Шлюб за один день чи, навіть, за одну годину». Пілотний проект стартує у прифронтових та туристичних зонах: Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку.
Також учасники зустрічі обговорили діяльність комісій з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, які з’явилися після реформи і забезпечили бізнес швидким та ефективним механізмом боротьби з рейдерськими захопленнями.
Зокрема Павло Мороз звернув увагу регіональних керівників на те, що нині рейдери намагаються використати комісії для захоплення тих чи інших об’єктів. Тому представникам комісій потрібно бути обережними і зважено підходити до прийняття тих чи інших рішень.
«Після того, як Мін’юст віддав функції реєстрації нерухомості та бізнесу, у нас виникла гостра потреба контролювати дані процеси. При кожному управлінні функціонує Комісія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Сьогодні рейдери, через механізм скарг, здійснюють спроби незаконного захоплення майна. Тому, кожен член Комісії, приймаючи рішення, має ставити себе на місце державного реєстратора. Ретельно перевіряти документи та постійно задавати собі питання: а чи вчинив би я ту чи іншу реєстраційну дію?», - наголосив заступник Міністра юстиції.
При цьому він нагадав: головні територіальні управління  – це обличчя Міністерства юстиції на місцях. Спільна мета юстиції – стати якісними сервіс-провайдерами для населення.
«Усі ГТУЮ повинні забезпечити належний доступ населення до інформації: через офіційні сайти, ЗМІ та соціальні мережі», - резюмував Павло Мороз.

Немає коментарів:

Дописати коментар